Після того як Верховна Рада ухвалила постанову про безперервність роботи місцевих рад і мерів під час війни, мер Дніпра Борис Філатов емоційно прокоментував рішення.
Він зазначив, що дякувати парламенту не планує, адже було б дивно, “якби Рада, продовживши повноваження себе, не зробила б цього для місцевого самоврядування”.
Попри це, міський голова визнав рішення логічним і таким, що “збереже інституційну спроможність держави”.
“На щастя, здоровий глузд переважив”, — сказав Філатов, звертаючись до тих, хто, за його словами, “з кожної праски волав”, що мерів скоро замінять військовими адміністраціями.
Мер різко висловився на адресу своїх критиків серед місцевих “авторитетів” та “впливових бізнесменів”:
“Я вам нагадаю, ідіотам, що попри всі ваші ілюзії та вологі фантазії про те, що «наприкінці жовтня позбавимось Філатова», вам, бідолашним, терпіти мене доведеться щонайменше до завершення війни. А потім ще, ще і ще”.
Водночас він підкреслив, що ухвалення постанови — це не лише про продовження повноважень, а й про відповідальність.
“І я б хотів на власні очі побачити бодай одного розумника з фейсбуку чи з елітарного бізнес-клубу, котрий готовий взяти на себе відповідальність за мільйонне місто”, — заявив Філатов.
Також мер відзначив зміну риторики уряду — тепер більше уваги приділяють саме прифронтовим громадам.
“В умовах повномасштабної війни, аби люди масово не виїздили з прифронтових міст, їм потрібна належна увага. Тож я можу лише привітати зусилля Юлії Свириденко та віцепремʼєра Олексія Кулеби в цьому питанні”, — сказав він.
Філатов наголосив: Дніпро, Харків і Миколаїв переживають удари в іншому масштабі, ніж західні регіони, тож саме прифронтові міста потребують більшої підтримки.
“Яякщо не підставити плече саме прифронтовим територіям, держава зібгається наче шагренева шкіра. Бо обороноздатність це також про зважені державницькі рішення. І про здатність нести той тягар, який вони накладають”, — підсумував мер.






