Прифронтові громади опиняться в економічній «ізоляції».
Так вважає голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук, передають новини Дніпра.
На думку голови Дніпропетровської облради, сценарії завершення війни можуть бути різними. І попереду нас чекають нові виклики.
Безпекова ситуація на Дніпропетровщині залишатиметься напруженою. Грошей на повноцінну відбудову немає. А якщо війну заморозять? Дніпропетровська область продовжить межувати з тимчасово окупованими територіями. А це завжди загроза.
Зараз частина регіону входить до так званої «зони фронтиру». Ніхто не хоче мати з такими справу. Міжнародні партнери кажуть – поки є ризик обстрілів, неможливо вносити сюди великі інвестиції.
«Через це прифронтові громади опиняються в економічній «ізоляції» – без інвестицій та можливостей для розвитку. Хто їх підтримає? Держава. Але це ресурс, який має межі – державний чи обласний бюджет», – каже Лукашук.
Щодо енергетики – без електроенергії та газу не відновиться промисловість. Це нагальна проблема для Дніпропетровщини. Єдине, що в нас залишається – нарощування потужностей або інтегрування в європейський ринок. Це означає, що тарифи будуть тільки рости.
«Що стосується інвестицій – це ключ до успішної відбудови країни. Наразі Україна перебуває у «червоній зоні» світових рейтингів економічних свобод. Бізнес не бачить гарантій захисту, законодавство нестабільне, а податкова система змінюється надто часто. Це реальність, яку потрібно змінювати. Інакше інвестори просто не прийдуть», – зазначив голова облради.
Людський капітал, демографічна криза, вибори, внутрішні конфлікти і ще багато інших викликів постануть перед всією країною. Але є і великий потенціал.
На Україну чекає масштабне відновлення, а це робочі місця, гарна зарплата і можливість для інтеграції ветеранів у цивільне життя. Масштабні проєкти стануть каталізатором для розвитку.
«Маємо три ключові моменти. Перший – єдність, але не для красивих слів, а для справи. Другий – реформи й інвестиції, вони завжди йдуть разом. І третій – не дати внутрішнім конфліктам послабити державу. Якщо впораємося з цим – все буде добре», – підсумовує Лукашук.






