Служба безпеки України успішно нейтралізувала агентурну мережу Російської Федерації, яка діяла на території Миколаївської, Дніпропетровської та Івано-Франківської областей. Як повідомляє Служба безпеки України, передає Дніпро 24, зловмисники займалися шпигунством за Силами оборони України та ключовими об’єктами критичної інфраструктури.
У ході спецоперації в Миколаєві було затримано двох учасників цієї ворожої мережі, діяльність якої координували одночасно дві російські спецслужби: ФСБ та воєнна розвідка РФ. Одним із затриманих виявився місцевий правоохоронець, який з 2015 року перебував на зв’язку з керівником агентурної групи, колишнім посадовцем розформованої міліції Андрієм Шевченком.
За інформацією СБУ, цей правоохоронець збирав дані про місця базування та переміщення підрозділів ЗСУ в регіоні за вказівками Шевченка. Крім того, він намагався встановити локації стратегічних підприємств оборонно-промислового комплексу та передавав окупантам інформацію про кадрові рішення у правоохоронних органах України.
Зрадник використовував своє службове становище, а також випитував потрібну йому інформацію у колег під виглядом дружніх розмов. Резидент агентури також залучив до розвідувально-підривної діяльності свого батька, який раніше працював у міліції та проживав у Миколаєві.
За його координатами російські війська здійснили повторний обстріл одного з енергооб’єктів на Прикарпатті. Для коригування вогню колишній міліціонер використав свого знайомого, який проживає на заході України.
Крім того, цей агент займався пошуком потенційних кандидатів для вербування серед діючих та колишніх правоохоронців і військових на Миколаївщині. Контррозвідка СБУ задокументувала його злочинні дії та затримала під час спроби втечі до Криму. Одночасно був затриманий і правоохоронець-зрадник.
Кураторами цієї агентурної мережі були керівник 161-го центру підготовки спеціалістів Головного управління Генштабу збройних сил РФ та двоє співробітників ФСБ у Криму. Їхні особи вже встановлено Службою безпеки України.
Під час обшуків у затриманих було вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку, чорнові записи та документи, що містять докази їхніх злочинів. Також було виявлено російську символіку та рублі.
Слідчі СБУ повідомили затриманим агентам про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі вони перебувають під вартою і їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Крім того, резидент агентурної групи, Андрій Шевченко, отримав заочну підозру за тією ж статтею. Наразі тривають комплексні заходи щодо притягнення його та інших учасників агентурної мережі до відповідальності за їхні злочини проти України.
Спецоперацію проводили співробітники СБУ в Миколаївській області спільно з Національною поліцією під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.






