Державне підприємство «Дніпро – Західний Донбас» забезпечує водою сотні тисяч мешканців Синельниківського та Павлоградського районів. Зараз всі рахунки підприємства арештовано через заборгованість.
Про це повідомляє голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук, пише видання Дніпро 24.
Лукашук заявив, що Міністерство фінансів хоче залишити мешканців прифронтових районів Дніпропетровської області без води. Зараз на підприємстві «Дніпро – Західний Донбас» – катастрофічна ситуація.
Станом на 1 травня 2025 року, заборгованість підприємства становить понад 660 мільйонів гривень. А всі рахунки арештовано. Це державне підприємство, і відповідати за нього має держава.
“Ми ухвалили рішення сесії, звернулися до Кабміну, направили звернення до Мінфіну з проханням: виділіть кошти на погашення заборгованості державного підприємства. Йдеться не про дотації, а про закриття боргів, що фактично повернуться назад у державу – у вигляді податків, зарплат, платежів постачальнику електроенергії (державному підприємству) тощо. Окрім обласної ради, такі листи неодноразово направляла і обласна військова адміністрація. Позиція області є єдиною та послідовною – не допустити зупинки водопостачання в наших громадах: Павлоград, Шахтарське, Тернівка, Синельникове та в інших громадах Павлоградського і Синельниківського районів”, – зазначив Лукашук.
При цьому депутати облради та ОВА не мають юридичного права виділяти кошти з обласного бюджету – це заборонено Бюджетним кодексом України.
Мінфін повідомив, що грошей не буде та запропонували взяти підприємство у спільну власність територіальних громад з усіма боргами. В обласному бюджеті немає зайвих коштів, щоб покривати борги держави.
“Якщо ДЗД зупиниться – без води залишаться не лише сотні тисяч мешканців, внутрішньо переміщені особи, які зараз проживають на Дніпропетровщині. Без води залишаться й підрозділи Сил Оборони, які знаходяться тут і обороняють країну. І якщо це станеться – люди чітко знатимуть, хто відповідальний. Це Міністерство фінансів і міністр, який своїми відписками та бездіяльністю не захотів зробити елементарного – забезпечити водопостачання через фінансування державного підприємства”, – додає Лукашук.
Голова Дніпропетровської облради звертається до нардепів та просить відкрити питання щодо виділення субвенції з держбюджету на погашення боргів підприємства «Дніпро – Західний Донбас».






