Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук запропонував звернутися до уряду з пропозицією розширити перелік прифронтових громад, де не діють графіки відключень електроенергії.
Йдеться про громади Синельниківського та Павлоградського районів, які межують із Донецькою та Запорізькою областями.
Пропонується збільшити зону без відключень із 20 до 40 км.
«Щоб світло залишалося у людей, які щодня перебувають під обстрілами. У громадах, через які проходить евакуація і логістика, які є хабами підтримки та порятунку», – наголосили Лисак.
Ініціатива вже діяла торік – тоді за підтримки Президента уряд ухвалив рішення не вимикати електроенергію у 20-кілометровій прифронтовій зоні.
У жовтні Президент Володимир Зеленський підтвердив мораторій на відключення у прифронтових громадах.
Народні депутати пообіцяли підняти це питання перед прем’єр-міністеркою Юлією Свириденко під час підготовки бюджету на 2026 рік.






