У Кривому Розі посадовці залишили півміста без гарячої води, бо хотіли наживитися і здали водонагрівачі на металобрухт. В злочинній організації було більше 10 учасників.
Про це повідомляє Національна поліція України, передають новини Дніпра.
Двоє колишніх керівників державного теплоенергетичного підприємства Кривого Рогу організували масштабну злочинну схему. Через їхні дії півміста залишилося без гарячої води – понад 250 тисяч мешканців, десятків підприємств і закладів критичної інфраструктури. Сума збитків складає майже 30 мільйонів гривень.
Правоохоронці вже встановили всіх учасників організації – більше 10 людей. Вони вивезли зі стратегічних теплопунктів понад 1140 водонагрівачів під виглядом «переміщення обладнання задля його збереження в умовах воєнного стану».
Вночі із маніпуляторами та кисневими балонами для різки металу, працівники підприємства демонтували з обладнання латунні трубки з кольоровим металом. Щоб приховати розукомплектування, порожнини водонагрівачів заповнювали сторонніми предметами. Потім їх повертали на місце, імітуючи їхній робочий стан. При інвентаризаціях обладнання фіксувалось як повністю справне.
Насправді ж демонтовані трубки здавали на металобрухт за готівку. Гроші потім розподіляли між учасниками організації.
Задокументовано понад 65 епізодів злочинної діяльності. Затримано 8 учасників злочинної організації разом з організаторами. Двоє – наразі за кордоном, їх планують оголосити у міжнародний розшук.
Всім причетним загрожує до 13 років ув’язнення.






