У Дніпрі СБУ викрила масштабну схему ухилення від мобілізації. Організатори – посадовці та лікарі ВЛК. Вони продавали фальшиві довідки про ВІЛ для уникнення військової служби.
За даними Національної поліції, визнаних нібито ВІЛ-інфікованими чоловіків знімали з військового обліку. Ба більше, вони могли без перешкод виїхати за кордон.
За даними слідства, медики фальсифікували результати аналізів крові на ВІЛ. Потім підробляли документи і вносили неправдиві дані до інформаційної системи «Моніторинг соціально значущих хвороб».
У січні 2025 року правоохоронці провели 19 обшуків вдома, на роботі та в автомобілях підозрюваних. Вони вилучили комп’ютери, документи та інші докази правопорушення.
Наприкінці квітня провели ще 11 обшуків. Шестро зловмисників отримали підозри. Їм загрожує до 8 років позбавлення волі.
Розслідування продовжується. Можливі й інші учасники афери.






