Сьогодні важливий день для всіх школярів та їх батьків, а особливо цей день важливий для першокласників. На жаль, з кожним роком їх стає все менше.
Як повідомляє видання Дніпро24, цьогоріч до перших класів приєдналося на 4 тисячі учнів більше.
Кількість першокласників різко зменшилася на 16%. Минулого року до першого класу пішли 25 тисяч дітей, тоді як цього року – 21 тисяча.
Голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук зазначив, що схожа ситуація по всій країні:
- 2024 рік – 314 тисяч першокласників;
- 2025 рік – 252 тисячі першокласників.
Різниця – майже 20%. Все через повномасштабну війну та евакуацію українців за кордон.
Прогнози – теж не втішні. До 2029 року кількість першокласників зменшиться ще щонайменше на 30%. В нашій області тоді до шкіл піде вже не 21 тисяча першачків, а 12-15 тисяч.
Що робить держава, щоб уникнути цього:
- затверджено стратегію демографічного розвитку до 2040 року;
- МОН готує реформування шкільної мережі.






