Шахрайки виманювали гроші у громадян, прикриваючись виплатами від держави та допомогою для тих, хто втратив дах над головою через війну.
Про це повідомляє Дніпропетровська обласна прокуратура, передають новини Дніпра.
Спочатку зловмисниці публікували в інтернеті фейкові оголошення про роботу. Коли люди відгукувалися, фігурантки під час “співбесіди” вивідували у них усе – персональні дані, інформацію про колишню роботу та життєві обставини.
Отримавши досьє на жертву, жінки переходили до другої частини плану. Вони дзвонили людям уже як співробітники ЦНАПу або “Дії”. Знаючи, що людина є переселенцем і втратила дім, їй пропонували оформити солідну компенсацію за зруйноване майно.
Іншим обіцяли виплатити “недоотриману зарплату” з попереднього місця роботи. Головна умова була одна – для отримання великої суми потрібно було спочатку скинути гроші на картку як “обов’язковий податок” або мито.
Упродовж 2023-2025 років на цей гачок попалися щонайменше семеро людей, які сумарно віддали аферисткам майже 2 мільйони гривень. Прокуратура вже оголосила криворіжанкам підозру в шахрайстві в особливо великих розмірах.






