За новою постановою КМУ, під час канікул можуть мобілізувати студентів та викладачів.
Про це заявив нардеп Роман Грищук, передають новини Дніпра.
16 січня набрала чинність постанова КМУ про порядок відстрочки від призову на військову службу. За словами нардепа, відстрочка для студентів та викладачів, згідно з постановою, діятиме лише на час навчального року. Тобто на канікулах їх можуть мобілізувати?
- Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період особам, зазначеним у підпункті 1 пункту 2 додатку 5 (студенти, аспіранти) надається на семестр, але не більше ніж на шість місяців.
- Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період особам, зазначеним у підпункті 2 пункту 2 додатку 5 (наукові, науково-педагогічні, педагогічні працівники) надається до кінця навчального року, але не більше як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку.
“За цією постановою відстрочка надається до кінця навчального року, тобто травень-червень. Що тоді з викладачами в літні місяці? Як це бачить кабінет міністрів? По студентам ті ж ризики сама”, – прокоментував Грищук.
Відстрочка для студентів
Відповідно до п.1 ч.3 ст.23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», відстрочку від мобілізації мають:
- здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти та здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній ч. 2 ст. 10 ЗУ “Про освіту”;
- докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.
При вступі на магістратурі вдруге – відстрочка не працюватиме. Якщо ви вперше йдете на магістратуру після бакалавра – це рахується.
Відстрочка для викладачів
Серед освітян, мобілізації не підлягають:
- наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь;
- педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.
Що вирішили?
Після того, як нардеп Грищук викликав суспільний резонанс, ситуацію врегулювали.
“Звернення на КМУ направили. З урядом переговорили. Зміни внесуть. Освітянам не потрібно хвилюватись, все буде так як в діючому законі”, – повідомив Грищук.






