Чому ФОП не можуть отримувати післяплату готівкою та як видати чек при накладеному платежі?
Про це йдеться на бухгалтерській платформі 7eminar, передають новини Дніпра.
Згідно п. 128 Інструкції про порядок організації касової роботи банками та проведення платіжних операцій надавачами платіжних послуг в Україні, затвердженої постановою Правління НБУ від 25.09.2018 №103, ФОП не має права отримувати післяплату готівкою без зарахування коштів на свій рахунок.
“Надавачі платіжних послуг зобов’язані в обов’язковому порядку зараховувати кошти за операціями з переказу готівки без відкриття рахунку на рахунки суб’єктів господарювання. Видача готівки за переказом без відкриття рахунку для суб’єктів господарювання можлива лише з їхніх рахунків (після її попереднього зарахування в безготівковій формі)”, – зазначають експерти.
Коротко про те, що змінилося:
- вся післяплата поступає лише на банківський рахунок, відкритий у платіжній системі;
- на Новій пошті більше не видаватимуть готівку;
- про продажі товарів і користуванні для цього «Новою поштою» треба мати офіційно відкритий рахунок для надходження грошей.
Зокрема потрібен чек про повну суму товару.






