З 1 липня 2025 року в Україні діятимуть нові правила для внутрішньо-переміщених осіб. Статус ВПО можна втратити, якщо не підтвердити свою присутність у країні протягом 30 днів.
Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Микола Лукашук, передають новини Дніпра.
Кабмін вніс зміни до Постанови №509. З 1 липня діятимуть нові правила для ВПО. Міністерство фінансів слідкуватиме за тим, чи перебуває переселенець в Україні. Підтверджувати свою присутність в країні треба щомісяця.
Якщо ВПО перебуває за кордоном понад 90 днів поспіль, або не може підтвердити свою присутність в Україні – її позбавляють статусу ВПО. Разом з тим скосовують і виплати.
Виключення можливі лише у окремих випадках, однак має бути підтвердження:
- лікування
- навчання
- смерть родича
- службове відрядження
Щоб статус ВПО не скасували, потрібно підтвердити свою присутність через «Дію» або особисто у ЦНАПі чи соцзахисті.






